Karabük 25 Aralık’ta İstanbul’da..

Karabüklüler Vakfı  Başkanı Ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in Başkanlığında Yapılan Toplantıda Çalışmalar Ele Alındı…

Karabük Valiliği Ve  Karabüklüler Vakfı’nın  Öncülüğünde Gerçekleştirilecek Organizasyon İçin  Karabük Ve Ankara’da Çalışma Yürütülüyor….

Oluşturulan İki Komisyon İşbirliği İçinde Çalışmalarını Sürdürüyor. Kaymakamlıklar Ve Belediyelerin Yanısıra Karabük Ticaret Ve Sanayi Odası, Karabük Üniversitesi, Kardemir  Ve Sivil Toplum Kuruluşları Da Çalışmalara Katkı Veriyor….

Öncelikle Karabük’ün Tüm Değerleriyle Feshane’de Yer Alması Hedefleniyor…

Bu Kapsamda Kurulacak Safranbolu Sokağı’nda Tarihi Doku Yeniden Canlandırılacak….

Yemenici, Kalaycı, Demirci Ve Cam İşleme Sanatının Son Ustaları Bu Sokakta Mesleklerini İcra Edecek. Karabük’ün Ünlü Yemekleri De İstanbulluların Beğenisine Sunulacak. Yöreye Özgü,  Kuyu Kebabı, Gözleme, Baklava, Börek, Keşkek, Miyane Helvası, Zerde Tatlısı Bunlardan Sadece Bazıları. Eskipazar, Ovacık, Eflani Ve Yenice İlçeleri De Tarihi Ve Kültürel Değerleriyle Feshane’de Yer Alacak.

Valilik, Üniversite, Belediyeler, Kardemir Ve Bazı Sivil Toplum Kuruluşları Da Standlarında Karabük’ü Ve Karabük’ün Ülkemize Verdiği Büyük Katkıyı Anlatacak.

Karabük Günlerinde Süper Lig’in Renkli Takımlarından Kardemir Karabükspor Da Futbolseverlerle Buluşacak. Karabük Günlerinde Ayrıca Halk Oyunları Gösterileri,  Yöresel Giysi Defilesi, Geleneksel Kına Gecesi,  Fotoğraf Ve Resim Sergileri İle Çeşitli Konularda Paneller Düzenlenecek.

Ankara’da Karabüklüler Vakfı’nın Merkezinde Düzenlenen Toplantıda Çalışmalar Üst Düzeyde Ele Alındı…

Karabük Milletvekili Ve Karabüklüler Vakfı Başkanı Mehmet Ali Şahin,  Vakıf Yöneticileri Ve Karabük’ten Gelen Yetkililerden Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı…

Şahin, Yaptığı Konuşmada, 2013 Yılında Ankara’da Düzenlenen Karabük Günleri’nde Önemli Bir Tanıtım Hamlesi Gerçekleştirildiğini Hatırlattı..

Organizasyonda Aynı Zamanda Büyük Bir Karabük Dayanışması Yaşandığını Belirten Mehmet Ali Şahin, “İstanbul İçin De Aynı İşbirliği Ve Coşkuyla Hazırlıklarımızı Sürdürüyoruz… İstanbul’da Karabük Adına Bir İlke İmza Atmanın Heyecanını Yaşıyoruz…

Tüm Hemşehrilerimizin Özellikle Etkinliğimizin Duyurulmasında Gereken Desteği Vereceğine İnanıyoruz.”  Dedi.

Karabük Milletvekili Şahin, Karabük Basınından Duayen Bir Gazetecinin Karabükspor Varken  Karabüklüler Vakfı’nın Tanıtım Çalışmaları Yapmasına Gerek Yok Şeklindeki Yazısına Da Değindi…

Şahin, “İki Kurum Birbirine Rakip Değil. İkisi De Karabük İçin Faaliyet Yürütüyor…

Kardemir Karabükspor Gurur Duyduğumuz Bir Değerimiz…Karabüklüler Vakfı Da Hemşehrilerimize Hizmet  Eden Karabüklü Üniversite Öğrencilerine Burs Veren  Güçlü Bir Sivil Toplum Kuruluşu…İkisinin De Kendi Alanlarında Çalışmalar Yürütmesi  Ve İşbirliği Yapması Çok Doğal. Söz Konusu Değerlendirmeyle Ne Anlatılmaya Çalışıldığını Kavramakta Zorluk Çekiyoruz.” Dedi.

Karabüklüler Vakfı Yönetim Kurulu

Yorum Yaz