BAŞKANLIĞI ÜSTLENEN MEHMET YÜKSEL, TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE TAKIMA DESTEK ÇAĞRISI YAPTI.

karde1_1

Kardemir Karabükspor, başkanlığına Vakfımızın Mütevelli Heyet üyelerinden Mehmet Yüksel getirildi..
Sedat Namal’ın istifası üzerine görevi üstlenen Mehmet Yüksel, takımımızın mali sıkıntıları aşması için yoğun mesai yapıyor…
Yönetim kurulu’nda mütevelli heyet üyelerimizden Süleyman Çil de görev yapıyor.
Karabüklüler Vakfı olarak, kulüp yönetimine Karabükspor’a hizmet yolunda başarılar diliyoruz..Tüm Karabüklüleri takımımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz..
Uzun yıllar Süper Lig’de mücadele eden, bir dönem Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden Kardemir Karabükspor zorlu bir süreçten geçiyor.
Son yıllarda seçilen başkan ve yöneticilerin istifalarıyla yaşanan idari belirsizlik karşısında Asbaşkan Mehmet Yüksel, görevi üstlendi…
Karabük’ün en önemli markası ve değeri olan kulübün yeniden mali istikrara kavuşturmak için çalışan Mehmet Yüksel, yeni kaynaklar yaratmak için hazırlıklar yapıyor.
Takımın kurtuluşu için planlarının olduğunu dile getiren Mehmet Yüksel, öncelikle taraftarların stada gelip, genç oyunculara destek olması gerektiğini sözlerine ekledi
Zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Mehmet Yüksel, “Bu takım ilimizi, işçimizi yıllardır ülkemizde ve Avrupa’da temsil etmiş, adını duyurmuştur. Hep gurur kaynağımız olmuştur. Ancak bugünlerde istenmeyen durumlar yaşanmış, hem sportif hem de ekonomik açıdan takım en zor günlerini yaşamaktadır. Bu süreçte birkaç defa yönetimler gelmiş ve gitmiştir. Ancak değişen bir durum olmamıştır. Şimdi ben ve diğer yönetimdeki arkadaşlarımız kurtuluş savaşı vermekteyiz.” diye konuştu.
Kardemir Karabükspor’un varlığının sürdürülmesi gerektiğinin altını çizen Yüksel, “Türk spor tarihinde kendisine önemli bir yer edinen köklü kulübümüzün düştüğü bu sıkıntılı günlerden çıkması için arayışlar içindeyiz. İşçileri temsil eden bu takım yaşamalı. Kavgalar, küskünlükler bir tarafa bırakılıp hep beraber yeniden ayağa kaldırılmalıdır. Bunu başarmak için bütün mesaimizi harcayacağız.” ifadelerini kullandı.